Zbliżenia - O małżeństwie bliżej
  • Zbliżenia - O małżeństwie bliżej

Zbliżenia nr 2 - "Mistyka seksu" - O małżeństwie bliżej

10,00 zł
Brutto

Czy można o seksie powiedzieć jeszcze coś nowego?

Czy sposób, w jaki mówimy dziś o seksie oraz w jaki wyrażamy naszą seksualność, pozwala nam osiągnąć prawdziwe szczęście?

Ilość
Obecnie brak na stanie

"Mistyka seksu" - drugi nr Zbliżeń

Czy można o seksie powiedzieć jeszcze coś nowego? Czy sposób, w jaki mówimy dziś o seksie oraz w jaki wyrażamy naszą seksualność, pozwala nam osiągnąć prawdziwe szczęście?
 

UWAGA - istnieje mozliwość wysyłki listem - wtedy cena wysyłki to kilka złotych - skontaktuj sie z nami.

 

W numerze:

Erotyka w Biblii Ciekawa interpretacja motywów erotycznych, jakie możemy znaleźć w Biblii. Autor, wybierając fragmenty z Pisma Świętego, mówiące o ludzkiej seksualności, przybliża nam ich kontekst i znaczenie. Pokazuje też, w jak subtelny sposób Biblia mówi o seksie i seksualności, podkreślając piękno, godność i umiłowanie całego człowieka przez Boga.

ks. Jacek Wróbel SAC

Kościół w sprawie seksu Odwołując się do dokumentów kościoła, teologii ciała Jana Pawła II, a także ostatnich publikacji oraz działań duchownych i świeckich, autor ukazuje jak wiele Kościół powiedział na temat istoty seksualności człowieka.

ks. Marek Urban

Ciało, płeć i seksualność według Jana Pawła II Analiza nauki Jana Pawła II o ludzkiej cielesności i płciowości, których tematykę papież podejmował w tzw. „katechezach środowych”. Autor wyjaśnia istotę teologii ciała, ujmującą relacje między mężczyzną i kobietą nie w oparciu o zakazy, ale jako coś pięknego i dobrego.

Dariusz Radziechowski

Pragnienie jak bańka mydlana „Czy kobieta może się kochać, bo ma ochotę? (…) Czy seks może być źródłem przyjemności? (…)”

Kto pożądliwie patrzy na kobietę… Czy wiemy o dwóch znaczeniach pojęcia „pożądanie” i o tym, jak ich rozróżnienie jest ważne dla relacji małżeńskiej, a zwłaszcza dla żon? Przytaczając znany fragment Pisma Świętego, autor pokazuje, jak często jest on niewłaściwie rozumiany i błędnie interpretowany. Jednocześnie wyjaśnia rzeczywiste znaczenie słów Jezusa.

O. Ksawery Knotz OFMCap

Czy stosunek przerywany jest grzechem? Rozmowa o akcie małżeńskim; o tym, czy po stosunku przerywanym trzeba iść do spowiedzi, o małżeńskich lękach, dylematach i poczuciu grzeszności związanych z życiem seksualnym.

Wywiad z O. Ksawerym Knotzem OFMCap

Mistyka seksu Czy seks i mistyka mają ze sobą coś wspólnego? Nowa interpretacja Księgi Pieśni nad pieśniami, zmieniająca dotychczasowe spojrzenie na miłość cielesną małżonków. Autor ukazuje piękno seksualności człowieka, które wyraża się w doznaniach zmysłowych, emocjonalnych, jak i również duchowych.

O. Ksawery Knotz OFMCap

Spanie nago „Ten dotyk mojego męża jest zupełnie inny niż dotknięcie jego dłoni w czasie naszego aktu małżeńskiego (…).”

W drodze, czyli o moralności w seksie Czy jest tak, że jesteśmy albo zbyt zasadniczy i pruderyjni, albo zbyt wyzwoleni i liberalni, jeśli chodzi o seks? Czy musimy mieć jasną odpowiedź „tak” lub „nie” na wyjaśnienie każdej sprawy w naszym życiu? Artykuł pokazuje, że takie myślenie nie jest prawdziwe, gdyż jest bardzo skrajne. Wyjaśnia, że nasze życie to droga, podczas której zmienia się nasz sposób myślenia i postrzegania różnych aspektów życia.

O. Ksawery Knotz OFMCap

Oczekiwania seksualne Skąd biorą się nasze oczekiwania, wyobrażenia i fantazje seksualne? Czy fakt, jak zostaliśmy wychowani, wpływa na nasz seks? Jaka jest rola kultury i mediów w kreowaniu naszych pragnień seksualnych? Autorka odpowiada na powyższe i inne pytania dotyczące sfery seksualnej.

Aneta Lutomska

Proste jak kochanie Przytaczając nauczanie Jana Pawła II, zwłaszcza fragment interpretujący zdanie z Pisma Świętego, mówiący o tym, że mężczyzna „(…) łączy się ze swoją żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem”, a także odwołujący się do pojęcia „czystości serca”, autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie, czy współżycie seksualne jest czymś zwyczajnym, nieskomplikowanym i naturalnym.

Justyna i Paweł Kopyccy

Watro czekać „Bez żadnych obaw, lęków; wewnętrznych, moralnych »zgrzytów« wchodzę całą sobą w bliskość i seks, i co więcej czuję się przy tym w jakimś sensie wyróżniona (…).”

Zdrada Opierając się na praktyce wieloletniej pracy z małżeństwami, które doświadczyły problemu zdrady, autorka opisuje, czym jest zdrada w małżeństwie, dlaczego i kiedy może do niej dojść, jakie uczucia towarzyszą osobom zdradzonym i zdradzającym. Pokazuje, jak można wyrwać się ze zdrady, jak może zachować się zdradzony współmałżonek i że po zdradzie możliwe jest jednak odbudowanie swojego małżeństwa.

Mirosława Majerowicz-Klaus

Zdrada i co dalej… Odwołując się do doświadczenia psychoterapeutycznego, zdobytego w pracy z małżeństwami po zdradzie, autor pokazuje częste błędy popełniane przez małżonków, podaje konkretne wskazówki, co robić po zdradzie, jak radzić sobie z pojawiającymi się uczuciami, jak rozmawiać, jak dalej żyć.

Jakub Kołodziej

Ślad raju „Oboje zrozumieliśmy, że akt małżeński jest szczególnym, wyjątkowym czasem dla naszej miłości, którego nic nie może zastąpić (…).”

2020-12-17

Zobacz także