Pory roku w małżeństwie
  • Pory roku w małżeństwie
  • Pory roku w małżeństwie
  • Pory roku w małżeństwie

Pory roku w małżeństwie

20,00 zł
Brutto

Jak zmieniamy się my i nasze małżeństwo. Małżeńskie pory roku przychodzą i odchodzą. Autor Gary Chapman.

Ilość

Doświadczenie nabyte dzięki trzydziestoletniej pracy doradcy małżeńskiego oraz wyniesione z własnego związku, mówi mi, że małżeństwo nieustannie podlega przemianom, przechodzi z jednej pory roku w inną. Być może proces ten nie jest aż tak regularny jak w przyrodzie i nie powtarza się każdego roku, ale – jak w naturze – jest równie stały i pewny. Czasami w naszym życiu panuje zima – jesteśmy przygnębieni, niepewni, obojętni lub niezadowoleni.

Kiedy indziej przeżywamy wiosnę z jej otwartością, nadzieją, radosnym oczekiwaniem przyszłości. Są takie momenty, kiedy rozkoszujemy się ciepłem lata – nasze życie jest spokojne i wygodne, a my czujemy się rozluźnieni i zadowoleni. Potem nadchodzi jesień, niosąc niedbałość, niepewność, obawy i lęki. Ten cykl powtarza się wielokrotnie w małżeństwie, tak samo jak w przyrodzie powtarzają się ciągle te same cztery pory roku. Małżeńskie pory roku przychodzą i odchodzą. W każdej możemy osiągnąć zdrowie emocjonalne i szczęście, z każdą też wiążą się pewne wyzwania. Bardzo ważne jest, aby nauczyć się, jak wykorzystać wszystkie pory roku dla rozwoju małżeństwa.

Autor Gary Chapman

(ur. 1938), psycholog, terapeuta, dziennikarz i publicysta, autor książek.

Jest światowej sławy specjalistą zajmującym się tematyką rodzinną, małżeńską oraz narzeczeństwem. Jest także autorem wielu ksiażek dla małżeństw. Jest starszym pastorem w Kościele baptystów w Winston-Salem w Północnej Karolinie. Od 1971 jest odpowiedzialny za edukację i opiekę nad rodzinami.


Data i miejsce wydania    Warszawa 2007
Tytuł oryginału    Four Seasons of Marriage
Format:    125 x 195 mm
Oprawa:    miękka, lakierowana
Liczba stron:    256
Waga:    0.238 kg

Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:    978-83-7492-030-8

Opis

Autor
Chapman Gary

Zobacz także