Zbliżenia nr 10 " Wychowanie bez porażek"
  • Zbliżenia nr 10 " Wychowanie bez porażek"

Zbliżenia nr 9 - Wychowanie bez porażek

10,00 zł
Brutto

Wychowanie bez porażek. Zbliżenia nr 9

Ilość
Obecnie brak na stanie

W numerze między innymi:

Wychowawcze porażki Pana Boga - Ks. Wiesław Błaszczak SAC

Ciekawa interpretacja przypowieści o miłosiernym ojcu. Odwołując się do tekstu przypowieści i przywołując obraz Boga Ojca, jaki wyłania się z Ewangelii, autor pokazuje, o co rzeczywiście chodzi w wychowywaniu.

Czemuś nam to uczynił? - Ks. Józef Maciąg

Analiza opowiadania z Ewangelii św. Łukasza o trzydniowym „zniknięciu” 12-letniego Jezusa. Odwołując się do Pisma Świętego, autor ukazuje pedagogiczną mądrość rodziców Jezusa, podkreślając jej trzy zasadnicze aspekty: uznanie przez rodziców działania łaski Bożej nad dzieckiem, przyjęcie powołania dziecka oraz rodzicielską cierpliwość.

Wychowanie religijne dzieci i młodzieży - Ks. Marek Urban

Dlaczego wielu młodych ludzi po przystąpieniu do sakramentu bierzmowania przestaje chodzić do Kościoła? Jak kształtować w młodych ludziach postawę wiary? Odwołując się do własnego doświadczenia pracy duszpasterskiej z młodzieżą, a także do doświadczenia wielkich ludzi Kościoła, autor wskazuje na najważniejsze kwestie w wychowaniu religijnym młodego człowieka.

Zrozumieć nastolatka - Wywiad z Ryszardem Makowskim

Rozmowa o okresie dojrzewania, o świecie nastolatków, niebezpieczeństwach współczesnego świata, relacji rodziców z dorastającymi dziećmi oraz dającym efekty podejściu wychowawczym.

Adolescencja - Katarzyna Litwińska-Rączka

Autorka przedstawia cechy charakterystyczne okresu adolescencji. Opisuje rolę buntu, podpowiada zmiany, jakie warto wprowadzić w domu, w którym jest nastolatek; wyjaśnia, jakie zachowania pomagają dziecku w dojrzewaniu, a jakie przeszkadzają.

W poszukiwaniu własnej tożsamości - Krystyna Sztuka

Autorka omawia typowe zachowania dziewcząt i chłopców w okresie dorastania, analizuje trudności pojawiające się w relacjach między rodzicami a nastolatkiem, przedstawia wpływ środowiska rówieśniczego oraz oddziaływanie młodzieżowej mody, mediów i Internetu na rozwój młodego człowieka.

Dialog z nastolatkiem - Elżbieta Trubiłowicz

Autorka wyjaśnia, dlaczego rodzice doświadczają trudności w porozumiewaniu się z dorastającym synem lub córką i podaje konkretne wskazówki, jak rozmawiać z nastolatkiem.

Mini słownik języka nastolatków.

 To, jak nasze dorastające dzieci porozumiewają się między sobą, może nas zadziwić. Zapraszamy do przeczytania „Mini słownika języka nastolatków”.

Niebezpieczne zachowania seksualne młodzieży - Rozmowa z Szymonem Grzelakiem

Krótka rozmowa o ryzykownych zachowaniach seksualnych młodzieży, ich przyczynach i sposobach zapobiegania.

Rola ojca w wychowaniu nastolatka - Szymon Grzelak

W wychowaniu dziecka często podkreśla się rolę matki, a nie docenia się roli ojca. Autor znanej książki pt. ”Dziki ojciec” pokazuje, jak ważną rolę w wychowaniu dzieci, zwłaszcza dorastających, ma do spełnienia ojciec.

Wagary - Beata Kostrubiec-Wojtachnio

Dlaczego moje dziecko wagaruje? Jak mogę to zmienić? Gdzie szukać pomocy? Autorka wyjaśnia przyczyny wagarowania i podpowiada rodzicom, co mogą zrobić, gdy ich dziecko wagaruje.

Szkoła dla rodziców - Monika i Wiesław Iwankowie

W artykule przedstawiono program realizowany przez Szkołę dla Rodziców i Wychowawców – omawiane zagadnienia i tematy oraz umiejętności, jakich uczą się rodzice.

Psychopatologia okresu dojrzewania - Jakub Kołodziej, Katarzyna Litwińska-Rączka

Jakie objawy u adolescenta powinny zaniepokoić rodziców? Artykuł o patologicznej agresji, zachowaniach autoagresywnych, depresji, anoreksji, bulimii – jak je leczyć i gdzie szukać pomocy.

 

Zobacz także