Niepłodność. Podpowiedzi dla katolickiego małżeństwa

34,90 zł
Brutto

To praktyczny przewodnik po niepłodności dla katolików. Autorka, dzięki doświadczeniom własnym oraz wielu kobiet dotkniętych niepłodnością, daje realne wsparcie i konkretne podpowiedzi, jak zmierzyć się z bezpłodnością, bezdzietnością, poronieniem, ale też rozczarowaniem, zazdrością. Pomaga zrozumieć naukę moralną Kościoła na temat leczenia niepłodności. Uczy, jak trudne doświadczenia mogą wzmacniać wiarę i relacje małżeńskie.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Książka dla osób zmagających się z niepłodnością, ale także ich bliskich i przyjaciół, którzy nie zawsze wiedzą, jak pomóc oraz dla lekarzy, którzy wyznają wiarę katolicką i są w awangardzie leczących niepłodność metodami skutecznie rywalizującymi z in vitro.

Gdybym wtedy wiedziała to, co wiem teraz o cudach naprotechnologii – jednego z najlepiej skrywanych sekretów w Kościele katolickim – nasze życie potoczyłoby się zupełnie innym torem. I dodaje: Moje doświadczenie niepłodności jest darem, gdyż dało mi tyle lekcji, z których teraz mogę czerpać, doświadczając wtórnej niepłodności. Wśród wzlotów i upadków każdego zakończonego niepowodzeniem cyklu wiem, że poszukiwanie ostatecznej woli Bożej co do naszego życia jest ważniejsze niż poczęcie dziecka. (…) Choć trudno w to uwierzyć, Bóg bardziej tęskni za tobą, niż ty tęsknisz za dzieckiem.

fragment książki

W skrócie:

  • „Teologia niepłodności” - dr n. med. Przemysław Binkiewicz NFPMC Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala w Pyskowicach
  • praktyczny, autentyczny i wiarygodny przewodnik po niepłodności dla katolików,
  • napisany z dużym wyczuciem i wrażliwością, ale również humorem,
  • daje nadzieję oraz realne wsparcie i konkretne podpowiedzi, jak zmierzyć się z bezpłodnością, bezdzietnością, poronieniem ale też rozczarowaniem, zazdrością,
  • doświadczenia własne autorki oraz innych kobiet dotkniętych problemem,
  • pomoc w zrozumieniu nauki moralnej Kościoła na temat leczenia niepłodności,
  • pytania na końcu każdego rozdziału – pomoc w dyskusjach małżeńskich,
  • praktyczne dodatki m.in.: lista świętych patronów małżeństw, modlitwy dla zmagających się z niepłodnością, historie biblijnych postaci, wykaz rekomendowanych instytucji zajmujących się (NPR) oraz naprotechnologią.

Opis

Autor
Dimech-Juchniewicz, Jean
Stron
208
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
W drodze
Format
13,0 x 20,5 cm
ISBN
978-83-7906-379-6
Oprawa
Miękka