Sztuka porozumiewania się.
  • Sztuka porozumiewania się.
  • Sztuka porozumiewania się.

Sztuka porozumiewania się.

17,00 zł
Brutto

Czyli jak zrozumieć siebie aby zrozumieć współmałżonka.
Autor H. Norman Wright

Ilość

Umiejętność porozumiewania się jest kluczem do zawierania wspaniałych i trwałych związków małżeńskich.

Wiele małżeństw cierpi dlatego, że mąż albo żona nie potrafią czytać w myślach swojego partnera. Większości konfliktów można by uniknąć, gdyby małżonkowie potrafili właściwie odczytać swoje intencje, a nie zatrzymywali się na poziomie złudnych często wrażeń.

H. Norman Wright w lekki i często dowcipny sposób pokazuje, dlaczego mimo szczerych wysiłków wiele osób nie jest w stanie pokonać bariery zrozumienia ukochanej osoby. Miłość i oddanie, choć mają fundamentalne znaczenie, jednak nie wystarczają do zbudowania dobrego małżeństwa. Brakującym spoiwem jest umiejętność porozumiewania się, której trzeba się po prostu nauczyć.

Opanowanie kilku podanych przez autora zasad i poznanie mechanizmów komunikowania się może dopomóc małżonkom w opanowaniu tej cennej umiejętności.

autor: H. Norman Wright
Oprawa miekka
liczba stron 224

Wydawnitwo Vocatio Warszawa 2005

ISBN 83-85435-21-2


KOMENTARZ:

KATARZYNA MARCINKOWSKA Z PORTALU  http://www.przepisnamilosc.pl/

Niektóre osoby otrzymały dar jasnego mówienia i uważnego słuchania, a do tego rozumienia innych ludzi, co sprawia, że komunikacja nie jest dla nich problemem. Jednak są to wyjątki albo są to osoby, które nie tyle otrzymały te dary, ale wypracowały w sobie pewne umiejętności. Prawda jest taka, że porozumiewanie się jest sztuką, która przypomina coś pomiędzy wyuczonym rzemiosłem a ekspresją genialnego wirtuoza. I nie jest to bynajmniej wiedza, która miałaby nam dać możliwość manipulacji innymi, ale podstawa, która pomaga nam naprawdę zacząć rozumieć się i dialogować.

Książka H. Normana Wrighta "Sztuka porozumiewania się..." ma niezwykle istotny podtytuł: "...czyli: jak zrozumieć siebie, aby zrozumieć współmałżonka". Autor przypomina, że nie jesteśmy w stanie zrozumieć małżonka i znaleźć klucz do dobrej komunikacji, jeśli nie rozumiemy siebie, bo w komunikacji uczestniczą zawsze te dwie osoby. Dlatego też uwagę swoją poświęca na przykład monologowi wewnętrznemu, jak toczy się w nas samych, a który jest punktem wyjścia do dialogu z małżonkiem czy naszym emocjom. Dostajemy więc jasne przesłanie, że zanim zechcemy zmieniać coś między nami, musimy przyjrzeć się temu, co w nas samych może być barierą. Musimy zrozumieć, jak my odbieramy świat, by przekonać się, na ile percepcja naszej najbliżej osoby jest różna lub podobna do naszej. Oprócz bardzo klasycznych i ważnych kwestii takich jak bariery w komunikacji, umiejętność słuchania (a nie tylko słyszenia) oraz mowa niewerbalna, Wright pisze także o miejscu rodziców i teściów w życiu małżonków (w kwestii porozumiewania się) czy o gniewie i złości, jakie mogą pojawiać się w relacji dwojga.

Muszę przyznać, że niekiedy umieszczane w książkach zadania i pytania skierowane do czytelników bywają dla mnie czymś zbędnym i zupełnie nieciekawym (bo książka to nie zeszyt ćwiczeń - mówiąc z przymrużeniem oka), jednak tym razem widzę rzeczywiście dobrą teorię przeplecioną zachętą do praktyki. Ponadto książka ułożona jest przejrzyście: w rozdziały i podrozdziały, wszystkie ważne informacje są wypunktowane i wyeksponowane. Nie tylko naprawdę dobrze się ją czyta, ale także może służyć jako swoisty podręcznik, do którego będzie można wracać.

To książka, którą naprawdę polecam!  

Opis

Autor
Wright, H. Norman