QUIXX Test ciążowy płytkowy

8,00 zł
Brutto

Test ciążowy oparty jest na wykrywaniu w moczu podwyższonego stężenia jednego z hormonów, ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, w skrócie HCG.

Ilość

Quixx® to szybki i prosty w użyciu test ciążowy do domowego użytku. Wynik testu pojawia się w ciągu 5 minut. Test wykrywa ciążę już po 7 dniach od zapłodnienia. Zasada działania testu polega na wykrywaniu w moczu obecności HCG, czyli gonadotropiny kosmówkowej. To hormon produkowany przez tkanki zarodka. Podtrzymuje wydzielanie progesteronu, odpowiadającego za utrzymanie ciąży, a także reguluje rozwój gruczołów płciowych. Hormon HCG jest obecny w moczu kobiety ciężarnej już 7–10 dnia po zapłodnieniu.

W opakowaniu

Zestaw zawiera: Jeden jednostopniowy, płytkowy test ciążowy, kroplomierz do moczu, pochłaniacz wilgoci, ulotkę informacyjną.

Wykonywanie

Zestaw testowy i próbkę moczu należy doprowadzić do temperatury pokojowej (18-30°C).
Próbkę moczu należy zebrać do pojemnika dołączonego do zestawu testowego - najlepiej próbka pierwszego porannego moczu. Za pomocą kroplomierza nabrać próbkę moczu i zakroplić 2 krople do studzienki testowej umieszczonej na płytce. Odczekać 5min. i odczytać wynik. Nie należy odczytywać wyniku badania po upływie 10min. Pojawienie się 2 prążków: w obszarze testowym T i obszarze kontrolnym C oznacza, że jesteś w ciąży. Czerwony prążek widoczny tylko w obszarze kontrolnym C oznacza, że nie jesteś w ciąży. Wszystkie inne kombinacje pojawienia się prążków oznaczają wynik nieprawidłowy.Szybkie potwierdzenie obecności ciąży w domowych warunkach. Czułość diagnostyczna testu wynosi ponad 99%. Próbkę moczu należy zebrać do pojemnika dołączonego do zestawu testowego.
Preferowana jest próbka pierwszego porannego moczu, jako że zazwyczaj zawiera ona najwyższe stężenie HCG. Można jednak wykorzystać próbkę moczu pobraną o dowolnej porze dnia.

Środki ostrożności


Alkohol może wpłynąć na wynik testu, dlatego nie zaleca się wykonywania testu po spożyciu alkoholu. W przypadku menopauzy, raka macicy, zaśniadu groniastego, kiedy występuje wysoki poziom HCG, test może wskazywać wynik pozytywny. Podobnie jak w przypadku każdej innej procedury diagnostycznej, użytkownik powinien przeanalizować dane uzyskane dzięki użyciu tego zestawu w świetle pozostałych danych klinicznych i skonsultować się z lekarzem dla ostatecznego potwierdzenia ciąży przed podjęciem jakichkolwiek decyzji istotnych z medycznego punktu widzenia.

Przechowywanie


Zestaw testowy może być przechowywany w temperaturze 4-30°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, do końca okresu przydatności. Zestawy testowe należy chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem, wilgocią i ciepłem. Nie zamrażać.