Małżeńska gra

NPR a więź małżeńska.

 

Budowanie jedności męża i żony opartej na stosowaniu naturalnych metod rozpoznawania płodności to nie tylko umiejętność ale styl małżeńskiego życia.


Wspólne poznawanie cech płodności w kobiecym cyklu, obserwacja subtelnych markerów płodności czyli charakteru śluzu szyjkowego, podstawowej temperatury ciała a także zmian w szyjce macicy a nawet zmian na skórze są niezbędne do opanowania wiedzy na temat przebiegu cyklu płodności.

Ta wiedza jednak to nie tylko technika ale także doskonałe narzędzie do pogłębienia więzi ze współmałżonkiem, połączenie odpowiedzialności za współżycie i poczęcie, a także w pełni świadome obdarowanie się sobą.
Swiadomość męża o zmianach w zachowaniu żony spowodowanych wahaniem hormonów w ciągu cyklu pozwala mu na większą wyrozumiałość i czułość wobec małżonki. Kobieta która zna swój organizm rozumie dlaczego ma gorsze i lepsze dni (owulacja). Potrafi szybko zauważyć delikatne symptomy zmian chorobowych w obrębie narządów rodnych i tym samym zareagować.

Dobre zdrowie i samopoczucie w sferze intymnej, pewność okresów płodnych i niepłodnych pozwala żonie na pełne otwarcie we współżyciu seksualnym i bycie w pełni darem dla męża.Ciągłe poszerzanie wiedzy i dokonywanie dobrych zmian pozwoli na budowanie coraz głębszego zrozumienia i więzi małżeńskiej.

 

Polecamy wszystkim małżeństwom:

  • tym na początku drogi,
  • tym które czują że środki antykoncepcyjne sprawiają że czują się jak używane przedmioty
  • i tym z długim stażem

materiały do nauki NPR i inne dostępne pomoce w tym temacie .

Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny-kurs podstawowy Sztuka NPR. Powrót płodności po porodzie Program komputerowy CTLife - analiza cyklu

Lady-Comp - mały komputer cyklu

Sztuka Naturalnego Planowania... Sztuka NPR. Powrót płodności... Program komputerowy CTLife -... Lady-Comp - mały komputer cyklu
Nowa wersja najpopularniejszego w Polsce podręcznika do nauki naturalnych metod planowania rodziny. ... Nowa książka z popularnej serii "Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny" to uzupełnienie "Kursu podstawowego" o tematykę związaną z powrotem płodności po porodzie. Program CTLife został stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać i współpracować ze swoją płodnością. Komputer cyklu przeznaczony do planowania poczęć.