14 luty dzień świętego Walentego

 

Wiele mówi się, a przede wszystkim pisze na temat dnia świętego Walentego.

Do grobu Świętego Walentego w Terni we Włoszech przyjeżdżają co roku tysiące zakochanych. Przyjeżdżają z całych Włoch na Święto Obietnicy, by przed urną z relikwiami biskupa złożyć przyrzeczenie, że w ciągu roku wezmą ślub, i modlić się o błogosławieństwo Świętego dla ich związku a małżeństwa z długim stażem odnawiają przyrzeczenia małżeńskie.

 

My zachęcamy Was do przeczytania myśli zawartch w homilii, którą wygłosił Vincenzo Paglia, biskup Terni-Narni-Ameli, z okazji Święta Obietnicy, 7 lutego 2010 w bazylice Świętego Walentego w Terni.

 

"Jak wiecie, Święty Walenty żył w Terni wiele wieków temu, jednak jego sława obrońcy narzeczonych przetrwała przez wieki i dotarła aż do naszych czasów. Drodzy narzeczeni, przybyliście tu, ponieważ chcecie prosić Świętego Walentego, by pobłogosławił waszą miłość, by uczynił ją silną i piękną, zdolną przezwyciężać trudności, taką, która połączy was na całe życie. Oczywiście wiecie, że nie brakuje problemów, tak w życiu narzeczeńskim, jak i w małżeństwie. I może właśnie dlatego, odczuwając potrzebę miłości niewzruszonej, zanim zawrzecie związek małżeński przybywacie prosić o pomoc Świętego Walentego. I w tym dniu Święta Obietnicy w pewien sposób antycypujecie słowa, które wypowiecie sobie w dniu zawierania sakramentu małżeństwa: „Ja biorę ciebie za żonę, za męża, i obiecuję, że będę ci zawsze wierny, w dobrej i złej doli, i że będę cię kochał i szanował przez całe życie”. Nie są to słowa lekkie i krótkotrwałe, które przemijają z wiatrem. Są to słowa które was jednoczą, tworząc z was jedno serce i jedną duszę. Jest w nich poczucie wieczności, która trwa dłużej od naszych humorów, od trudności, od każdej przeszkody." (źródło: glosojcapio.pl)

 

Drobne propozycje dla małżonka na ten (i nie tylko) dzień

Nastrojowe lampiony. Zakochane Kubeczki Czekoladowa farba do ciała Zaskakujący Kubeczek
Nastrojowe lampiony. Zakochane Kubeczki Czekoladowa farba do ciała Zaskakujący Kubeczek

 

 

Budowanie klimatu intymności w małżeńskiej alkowie, nadawanie bardziej uroczystej oprawy tak szczególnej bliskości wynika z dbałości o jedno z ważniejszych ogniw więzi małżeńskiej małżonków katolickich.

Sięgać też możemy po środki które wspomagają procesy naturalne, pomagają przezwyciężać trudności w sferze małżeńskiej relacji seksualnej, a które nie przekraczają naturalnych możliwości ciała przez sztuczną intensyfikację doznań i nie mają destrukcyjnego wpływu na obie istotne cechy współżycia - jedność i płodność.

To najważniejsze kryteria doboru tego, co znajdziesz w naszej ofercie.

 

Zapraszamy do zapoznania się, odkrywania pomysłów i zakupów.

Niech miłóść w Was wzrasta.